תכנון מיזוג אוויר

תכנון מיזוג אוויר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מיזוג אוויר בבית או במשרד, במרכז המסחרי ,בחנות או בקניון הוא לא מותרות הוא הכרח. בטח ובטח כשמדובר במדינת ישראל שהיא מדינה חמה ולחה במשך רוב ימות השנה. בכדי לשמור על טמפרטורה נעימה ומבוקרת בכל אחד מהחללים האלה, יש צורך בתכנון יסודי נכון וברור של מיזוג האוויר בהתאם לחלל בו הוא מותקן ולצורך שעליו לשרת ולאחר מכן התקנה של מערכת מיזוג אוויר מתאימה.

לפני התקנת מזגן חשוב לתכנן היטב:

כאשר מדובר בחדר אחד בבית או בחנות אחת קטנה אם יותקן מזגן אחד במיקום לא אופטימלי זה יכול להיות מאוד מעצבן ולא נוח אבל לא משהו שיגרום לבעיה רצינית. עם זאת, כאשר מדובר בחלל גדול, מפוצל או בצרכים נוספים של החלל- יש צורך לחשב ולתכנן היטב את מיזוג האוויר בהתאם. לפני שממהרים לקדוח חורים בקיר ולהעביר את החשמל ואת הניקוז של המים ולפני שמחליטים אם להתקין מזגן אחד בכל חדר או מזגן מרכזי בכל החדרים- יש צורך לחשב מיקום, מרחב, וגובה אופטימליים.

התכנון הוא חשוב ביותר בכדי שקירור המבנה יהיה בצורה הכי טובה שרק ניתן בהתאם לדרישות ולצרכים של המבנה, ושהוא לא יגרום לבזבוז מיותר של המשאבים. תכנון נכון וכמה שיותר מדויק מאפשר בקרת טמפרטורה כמה שיותר קבועה לאורך זמן ממושך, הפעלה שקטה שלא תפריע למי שנמצא בחלל, כמה שפחות שימוש בחלל והתקנת מערכת מיזוג האוויר במקום שאינו מפריע אינו תופס מקום רב, אינו מרעיש ונוח להפעלה.

בכדי לתכנן ולהתאים נכון את מערכת מיזוג האוויר יש צורך לחשב את גודל המבנה, את מספר החדרים בו ואת הפיצול והפיזור שלהם במבנה. יש צורך לחשב את הנפחים באזורים השונים שבמבנה – כולל אם יש חללים משותפים וחללים מבודדים. כמו כן יש לקחת בחשבון את מהות המבנה, כמה אנשים מסתובבים בו במהלך היום ואם יש שעות שיא שבהן יש יותר אנשים בזמן נתון באותו חלל או בכמה חללים. בנוזף לכל אלה יש להתחשב בסוג הבנייה בה הקימו את המבנה, בכיווני האוויר הקיימים והחשיפה של השמש לתוך החללים השונים בו. כיווני האוויר והחשיפה לשמש משתנים עם שעות היום ועם עונות השנה וגם אלו נתונים שצריך להתחשב בהם. כך שניתן להבין בבירור שעוד לפני התקנת מערכת מיזוג האוויר עצמה- שיש לא מעט בדיקות, בירורים ועבודה שיש לבצע בכדי להתאים את המערכת המתאימה ביותר.

בכדי להתאים את מערכת מיזוג האוויר הנכונה, החסכונית והטובה ביותר לחלל יש צורך באנשי מקצוע שיודעים כיצד לתכנן את ההתקנה של מערכת מיזוג האוויר בצורה המיטבית ולאחר מכן להתקין אותה בצורה הטובה ביותר.

קורס טכנאי מיזוג אוויר במכללת אינטק יאפשר לכם לבצע תכנון מיזוג אוויר לבתים, משרדים וחללים מסחריים.

השאירו תגובה

תכנון מיזוג אוויר

קורסים שאולי יעניינו אותך

צור קשר

למידע ועלויות השאירו פרטים
או חייגו עכשיו 072-2463233

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן