קורס מיזוג אוויר דרג 2​​

מכללת אינטק

בקרוב, עם סיום מהלך האסדרה (חקיקה) לא תוכל לעבוד בתחום מיזוג האוויר ומערכות קירור ללא רישיון!!!

התחייבות לעזרה בהשמה

רוצה לרכוש מקצוע? כבר עוסק בתחום ולא עברת הכשרה? עברת הכשרה בסיסית (5TR) ורוצה להתקדם?
זה הזמן לבוא וללמוד קורס מיזוג אוויר דרג 2. בתום הקורס תוכל לעסוק ברישוי במערכות עד 20TR!
בקרוב, אם סיום מהלך האסדרה (חקיקה) לא תוכל לעבוד בתחום מיזוג האוויר ומערכות קירור ללא רישיון!!!

אודות קורס מיזוג אוויר וקירור

קורס הכשרה מוכר מטעם משרד העבודה

בעולם מיזוג האוויר המתפתח, בו אנו מחוייבים לקידמה טכנולוגית ולשמירה על כדור הארץ, מערכות מיזוג האוויר משתדרגות כל הזמן. המקרר והמזגן כבר אינם יחידה 'טיפשה', אלא מערכת מתקדמת שבה נעשה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ובחלקן עד כדי התממשקות לרשת האינטרנט והפיכתן ליחידות IOT (האינטרנט של הדברים) וכמובן שימוש בקררים/ גזים, הידידותיים לסביבה. בשנה הקרובה כל תחום הקירור ומיזוג האוויר יסיים את מהלך האסדרה. עם כניסת החוק לתוקף, לא יוכל לעסוק בתחום מתקני הקירור ומיזוג האוויר בעל מקצוע שלא יאחוז ברישיון!

קורס טכנאי מיזוג אוויר בדרג 2 מטעם משרד העבודה יאפשר לך לבצע עבודות התקנה, אחזקה ושירות למתקני קירור ומיזוג אוויר עד (20TR (70KW, שהן כל המערכות הביתיות ומגוון מוגבל של המיזוג המסחרי והתעשייתי (מקררים ומזגנים).

במכללת אינטק תלמד בצורה המקצועית ביותר ותוסמך לטפל במקררים ומזגנים, קררים החדשים ומיחזורם ואת הידע בטיפול בחשמל הרלוונטי לתחום. כמו כן, במסגרת ההכשרה, תוסמך לעבודה בגובה ועזרה ראשונה. בקורס תלמד את התכנים המחוייבים בחוק ומעבר. בסדנאות החדישות שלנו תתנסה בהתקנה ותיקון של מגוון התקלות שתוכל לפגוש בשטח ותלמד כיצד להתאים כלי עבודה, גזים, שמנים, חלקים וציוד

צור קשר

להכשיר ולהקנות ידע עיוני ומעשי, לספק כלים, מיומנויות ולמקצע את העוסקים בענף מיזוג האוויר והקירור לעבודה בטוחה ומקצועית, בהתאם להנחיות משרד העבודה אשר יאפשרו הכרה במקצוע טכנאי מיזוג אוויר בדרג 2 – אחזקה ושירות למתקני קירור ומיזוג אוויר עד (20TR (70KW רישום רישוי בפנקס העוסקים בתחום להמשך עבודה תקינה בטיחותית ומקצועית על פי חוק.

הפתיחה בקרוב

מספר המקומות  מוגבל, תפוס את מקומך עוד היום!!!

יתקיימו בחינות חיצוניות בסוף הקורס:

 • בחינה עיונית: התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג אוויר דרג – 2.
 • בחינה מעשית: התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג אוויר דרג – 2.
חנן בראלי, איציק הרשקוביץ, אינה קורן, רחמים ספו.

התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג אוויר עד (TR20 (70KW – דרג 2

מכללת אינטק פתח תקווה  רח׳ מבצע קדש 17

מכללה אינטק הינה המכללה המאובזרת בציוד החדשני והעדכני ביותר בענף מיזוג האוויר והקירור, הכוללת מערכות vrv /vrf אינוורטרים, צ'ילרים, 4pipe חדרי הקפאה וקירור,s ,fancoil בקרות מבנה ומערכת מולטימדיה אינטראקטיבית להעברת השיעורים.

יתקיימו בחינות חיצוניות בסוף הקורס:

 • בחינה עיונית: התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג אוויר דרג – 2.
 • בחינה מעשית: התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג אוויר דרג – 2.

למה ללמוד קורס מיזוג אוויר?

 • הכשרה לא ארוכה – לעומת מקצועות אחרים, שדורשים שנים של הכשרה, טכנאי מזגנים זקוק לכמה חודשים בלבד כדי לצאת לדרך ולהיכנס לתחום רווחי ומעניין. כמובן, לאחר הקורס הזה תוכלו תמיד לשדרג את סט המיומנויות וההכשרות שלכם, עם קורסים נוספים בדרג גבוה יותר.
 • ביקוש בלתי פוסק – אין עוררין על החשיבות הרבה של מזגנים ומערכות קירור אחרות בישראל, במיוחד בחודשי הקיץ הלוהטים. עובדה זו לבדה מספיקה כדי לספר לכם על הביקוש הגבוה לאנשי מקצוע בתחום, אבל חשוב להבין שהביקוש הזה גם עקבי למדי. לאורך כל השנה, אנשים ומוסדות זקוקים באופן בלתי פוסק להתקנות, תיקונים, תחזוקה וכו'.
 • מסלולי קריירה מגוונים – בין אם אתם רוצים לנהל עסק משלכם, או להגיע כשכירים למקומות עבודה טובים ומעניינים, קורס מיזוג אוויר וקירור יכול להוביל אתכם למטרה. לא משנה מה תבחרו, אם תוכיחו מקצועיות גבוהה ואמינות ללא דופי אין ספק שדלתות תפתחנה בפניכם.

  כמה זמן לומדים בקורס טכנאי מזגנים?

  כאמור, הקורס נמשך מספר חודשים בודדים בהתאם למסלול. ישנם מסלולים של מפגש בודד בשבוע אך יום ארוך, או מס' מפגשים בשבוע קצרים יותר. מסלולים בהם המפגשים תכופים יותר – הם קצרים יותר. ההכשרה הקצרה נשמעת כמו יתרון מחד, אך מאידך עלולה לעורר חששות בנוגע להיקף החומר הנלמד. אל דאגה, הקורס של אינטק עומד בכל הדרישות של משרד העבודה ומקיף את כל מה שאתם צריכים לדעת, על מנת לצאת לשוק מוכנים ומיומנים ביותר.

  באילו עבודות אוכל לעבוד אחרי הקורס?

  ברגע שתעברו את בחינות הסיום, תהיו מורשים מיידית לעבוד בתעשייה, בתפקידים שונים ומגוונים. משמעות התעודה שתקבלו (דרג 2) היא שתוכלו לפעול הן במגזר הפרטי (ולבצע עבודות בכל סוגי המערכות, ללא מגבלות) והן במגזר המסחרי (עבור חלק מן המערכות).

  תוכלו להתברג בחברות מתחומים שונים, בין אם הייטק או תעשייה, או לחלופין במגזר הציבורי, ולבצע פעולות התקנה, אחזקה ושירות.

  מה ההבדל בין טכנאי מיזוג אוויר לבין הנדסאי קירור ומיזוג?

  קל להתבלבל בין שני המקצועות, שאכן מקבילים זה לזה בדברים מסוימים, אבל ישנם שני הבדלים עיקריים:

  • לימודים – ראשית, ההכשרה לטכנאים קצרה יותר, גם עבור הקורסים המתקדמים ביותר. הנדסאים לומדים במשך שנתיים, בסיומן הם מקבלים גם תעודת הנדסאים וגם רישיון לעסוק בעבודות חשמל. כתוצאה מהיקף הלימודים הרחב, באופן טבעי אנשי מקצוע אלה מחזיקים ביותר ידע, מה שמוביל אותנו להבדל המרכזי.
  • תחומי אחריות – הנדסאי קירור ומיזוג רשאים להתעסק עם מגוון גדול יותר של מערכות, כולל מערכות קירור ומיזוג תעשייתיות מורכבות, או מערכות לבניינים. כמו כן, הם עוסקים בתכנון, בקרה ופיקוח של מערכות ותהליכים.

  מה לומדים בקורס?

  ההכשרה מתבצעת בשני מישורים, אשר מתבססים אחד על השני ולשניהם חשיבות גבוהה: מישור תיאורטי ומישור מעשי (לרבות התנסות פרקטית תוך כדי הקורס). זו רק רשימה חלקית של נושאים בהם נוגעים במהלך קורס מיזוג אוויר וקירור:

  • עקרונות של מיזוג אוויר ומערכות קירור, ביתיות ותעשייתיות
  • חשמל ותרמודינמיקה
  • סוגים שונים של מערכות
  • איתור תקלות נפוצות
  • תיקונים כמו החלפת רכיבים, פירוק והרכבה
  • תחזוקה שוטפת

  למי מתאים הקורס?

  • מקצוע מהיר – אם זמן הוא פקטור משמעותי עבורכם, יש לכם הזדמנות לרכוש השכלה, מקצוע ואפשרויות תעסוקה בתוך זמן קצר יחסית.
  • סביבה עבודה דינמית – לא מדמיינים את עצמכם יושבים כל היום במשרד? בתור טכנאי מזגנים, תוכלו לעבוד בסביבות דינמיות ואקטיביות, לחוות לקוחות שונים ולפתור בעיות מאתגרות.
  • כישורים ו/או רקע טכני – אם אתם אנשים טכניים שרוצים להתמחות בתחום מעניין, או אפילו מגיעים עם רקע רלבנטי (בתחומים כמו חשמל, אלקטרוניקה, רכב וכו').

  איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס טכנאי מזגנים?

  לאחר שתסיימו את הקורס, תצטרכו לעבור בחינה עיונית ובחינה מעשית (שתי הבחינות חיצוניות). לאחר מכן, תקבלו תעודה טנאי מיזוג אוויר וקירור דרג 2 – הרשאה לבצע עבודות התקנה ושירות למערכות עד (TR20 (70KW –.

צור קשר

למידע ועלויות השאירו פרטים או חייגו עכשיו 072-2463233

דילוג לתוכן