טכנאי קירור ומיזוג אוויר שכר

כמה מרוויח טכנאי מזגנים עצמאי לעומת שכיר? כיצד משפיעים גורמים כמו ניסיון ואזור בארץ על השכר? מה הוא היצע המשרות בתחום? כל מה שאתם צריכים לדעת, אם אתם שוקלים קריירה בהתקנת ותיקון מזגנים

קשה להפריז בחשיבותם של מזגנים בימינו. אם אי פעם הייתם באירופה במזג אוויר קיצי, ודאי למדתם להפסיק לקחת כמובן מאליו את האופן שבו מכשירי החשמל הללו עוזרים לנו להתמודד עם החום.

למעשה, בהרבה מאוד מימי הקיץ (וגם בחורף, אבל פחות) קשה להסתדר ללא מזגן, או עם מזגן תקול.

בדיוק מסיבה זו טכנאי קירור ומיזוג אוויר תמיד מבוקשים, והביקוש הזה רק הולך ועולה. אספנו לכם את כל המידע על עבודה בתחום, כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת לגבי העתיד המקצועי שלכם.

כמה משרות יש בממוצע בשנה?

עדות לצמיחה בביקוש לאנשי מקצוע בתחום המזגנים, ניתן לראות על פי כמות המשרות המתפרסמות באתרי הדרושים השונים.

באתר Alljobs מוצגת סטטיסטיקה, לפיה היצע המשרות עולה בהדרגה כל שנה. אם בשנת 2020 עלו לפורטל 1,042 משרות, בשנה לאחר מכן המספר עלה כבר ל-1,197 וב-2022 קפץ ל-1,236.

ככל שמגמה זו נמשכת, גברים ונשים שנכנסים לתחום יכולים להיות מעודדים מהמצב בשוק ומכמות הזדמנויות התעסוקה, בין אם בחברות מיזוג אוויר או במחלקות וצוותי תחזוקה של ארגונים וחברות במשק.

כמה מועמדים מתמודדים על כל משרה?

אז ברור שיש הרבה עבודה בתחום (ועוד לא דיברנו על טכנאים עצמאים), אבל כמה עזה התחרות על כל משרה?

ובכן, על פי הסטטיסטיקה של Alljobs, זה בדיוק הרגע הנכון להתחיל קריירה כטכנאי מיזוג אוויר. מספר המועמדים לכל משרה יורד בשנים האחרונות – מ-18 מועמדים ומועמדות ב-2020, דרך 13 ב-2021 ועד 10 בלבד בשנה שעברה.

גם אם התחרות תגבר, עד אז אתם יכולים להספיק לסיים את ההכשרה, להתחיל לעבוד ולצבור ותק, ניסיון ומוניטין. אם תשכילו לנצל את העיתוי המעולה, תוכלו ליצור לעצמכם יתרון תחרותי על פני עובדים ועובדות שיכנסו לתחום בעתיד.

בסופו של דבר, כמו בכל מקצוע, אם תוכיחו את עצמכם כעובדים מוכשרים ואדיבים, תגדילו את הסיכויים שלכם להצליח, להיות תמיד עסוקים ולהרוויח.

כמה מרוויח/ה טכנאי/ת מיזוג אוויר?

אחרי שביססנו כי המצב בשוק העבודה בהחלט חיובי עבור טכנאי מזגנים, השאלה הבאה שבוודאי עולה בראשכם היא: האם מקבלים טכנאי קירור ומיזוג אוויר שכר גבוה?

ובכן, בממוצע הם מרוויחים כ-10,000 ש"ח בחודש, אבל השכר תלוי במספר גורמים:

  • ותק – בתחילת דרכם, טכנאי מזגנים מרוויחים בין 7,000 ל-11,000 ש"ח, אך ככל שהם צוברים ניסיון המשכורת עולה. עם ותק של חמש שנים ומעלה, ניתן להרוויח 15,000 ש"ח ואפילו יותר.
  • תפקידים – "טכנאי" היא הגדרת מקצוע רחבה. בפועל, טכנאי מיזוג אוויר יכולים להיות בתפקידים שדורשים רק שירותים מסוימים, או לקבל הכשרה שמאפשרת להם לבצע רק את שירותים אלה. למשל, עוזר טכנאי מרוויח כ-5,000 ש"ח בחודש, מי שרק מתקין מזגנים מרוויח כ-6,000 ש"ח, מתקין ומתקן מרוויח כ-9,000 ש"ח ומי שמספק את כל השירותים (לרבות תחזוקה מסוגים שונים) יכול למצות עד תום את פוטנציאל השכר.
  • דרג והכשרה – קיימים שלושה דרגים של טכנאים בתחום, בהתאם ללימודים ולהכשרה. בהתאם לדרג ניתן לעבוד עם מערכות ביתיות/מסחריות/תעשייתיות, לדעת האם מותר לטכנאי להתעסק עם תשתיות חשמל וכו'. באופן טבעי, ככל שהדרג יותר גבוה, השכר עולה. אפשר גם ללמוד הנדסת מיזוג אוויר, ולהרוויח אף יותר. לתפקיד של הנדסאי מיזוג אוויר שכר גבוה יותר, בשל התעסקות בפרויקטים גדולים כמו תכנון מערכות מיזוג אוויר.
  • אזור בארץ – כמו בהרבה מקצועות אחרים, השכר משתנה בהתאם לאזור הפעילות. טכנאי שפועל במרכז מרוויח בממוצע כ-12,000 ש"ח בחודש, בצפון ובאזור ירושלים 10,800 ש"ח ובדרום הארץ 10,200 ש"ח.

עד כה פירטנו לגבי טכנאים שכירים, אבל כדאי להבין גם כמה מרוויח טכנאי מזגנים עצמאי כדי לבחון את התמונה במלואה. שכרם של עצמאים תלוי באותם גורמים, אך כמובן שישנם משתנים נוספים, הקשורים באתגרי ניהול העסק, שיווק, ניהול קשרי לקוחות וכו'.

בשורה התחתונה: בין אם שכירים או עצמאים, אם הם מציעים מגוון שירותים רחב, עובדים ביעילות, מתקשרים היטב עם מנהלי עבודה ולקוחות ועובדים באזור בעל ביקוש גבוה – יכולים להרוויח טכנאי מזגנים משכורת בהחלט נאה ואטרקטיבית.

איפה מקבלים את ההכשרה הטובה ביותר?

אם כל זה נשמע מתאים לכם, אתם מוזמנים להירשם לאחד הקורסים במכללת אינטק – המכללה למקצועות מיזוג האוויר והאלקטרומכניקה. אנו מציעים קורסים בדרג 1, 2 (לא נדרש ניסיון קודם), ו-3, עם תוכניות לימודים מקיפות – הן בפן התיאורטי והן בפן המעשי, אשר מועברות על ידי מרצים באיכות הגבוהה ביותר. יש לנו קורסים גם לדרג 3 ללא ניסיון.

מערכת הלימודים במכללה פועלת בהתאמה לתוכניות הלימוד שאושרו על – ידי משרד העבודה, משרד האנרגיה ומשרד הגנת הסביבה או לחילופין לפי דרישות סקטוריאליות של הענפים השונים.

אינטק הינה המכללה המאובזרת בציוד החדשני והעדכני ביותר בענף מיזוג האוויר והקירור, הכוללת מערכות vrv / vrf אינוורטרים, צ'ילרים, 4pipe חדרי הקפאה וקירור,s ,fancoil בקרות מבנה ומערכת מולטימדיה אינטראקטיבית להעברת השיעורים.

שאלות ותשובות:

מה המשכורת הממוצעת של טכנאי מזגנים?

בממוצע, מרוויחים טכנאי קירור ומיזוג אוויר שכר חודשי של כ-10,000 ש"ח. עם זאת, חשוב להבין שהשכר תלוי בשלל פרמטרים: ותק בתחום, דרג (1-3, משפיע על מגוון וסוגי המערכות איתן רשאים הטכנאים להתעסק), סל כישורים, כישורי יחסי אנוש, מיומנויות תקשורת והאם הטכנאים שכירים או עצמאים.

כמה מרוויח מתקין מזגנים?

ניתן להתמקצע במשימות מסוימות בתחום, ולספק רק שירותים ספציפיים. למשל, אתם יכולים לעבור כמתקיני מזגנים בלבד, ובמקרה כזה תרוויחו כ-6,000 ש"ח בחודש – תלוי בכמות ההתקנות שתבצעו בחודש. על מנת להגדיל את השכר, יש להציע יותר שירותים. לדוגמה, אם תציעו ללקוחות גם התקנות וגם תיקונים, השכר עשוי לעלות עד כ-9,000 ש"ח בחודש.

קורסים שאולי יעניינו אותך

צור קשר

למידע ועלויות השאירו פרטים
או חייגו עכשיו 072-2463233

גם בווצאפ

צור קשר

חייג עכשיו 072-2463233